Legendární Headroom DJs popřejí Jezeďákům!
Oznámení headlinera 18tých narozenin JZD promotion.

 

Původně trojčlenný švédský DJsko producentský projekt Headroom vznikl v roce 1997 na jihu Švédska, ve městě Malmö, jako sdružení tří příznivců elektronické muziky. V sestavě Patrik Skoog, Aon FluX aka Niklas Ehrlin a Henrik Larsson fungoval zhruba 9 let. Pak se jednotliví členové věnovali vlastním aktivitám a teď se vrací na pódia. V současné době už jen jako duo Patrik Skoog & Niklas Ehrlin.

 

Je to neuvěřitelných 16 let od památné Orion Hall v areálu brněnského výstaviště, kde se poprvé českému publiku představila švédská bouře Headroom. Tehdy bylo trio DJů za 6 gramofony a 3 mixy jevem dosud nevídaným. Publikum dokonale rozsekali hutným, rychlým, svého času typicky švédským zvukem.

 

Headroom se proslavili nejen coby úžasné DJ komando, ale také, jako skupina výborných producentů. Během 10 let vydali 32 singly/EP a dvě LP. Jejich muziku milovali DJs i publikum, především kvůli divoké energii. Zpočátku nebyla hudba Headroom moc komplikovaná, ale to se velice rychle změnilo, a ke konci už vydávali jen skladby pečlivě propracované, aniž by ztratily cokoliv ze své dynamiky a síly.

 

Headroom debutovali v roce 1998 u stockholmské Loop Records, pokračovali u Evil Deception, Kazumi, Planet Rhythm, Shokoy, Compound, Parasound, Synewave, Blueline, Contaminated, Teknotik, Komplex, Holzplatten, Drumworks, Patterns a Goathead. Co mají tyto značky společného? Téměř všechny byly synonymem opravdu tvrdého, ostrého, nekompromisního, severského techna.

 

O tom, zda mu zbývající členové projektu zůstali věrní, co předvedou na narozeninách JZD Promotion ve Valašských Kloboukách 18.3., kam se poděl Henrik Larsson, jaké mají plány do budoucna, jak vypadá jejich spolupráce s další výraznou osobností švédské techno scény, Slobodanem, jestli se v blízké době dočkáme další produkce ze studia Headroom, a co sólové projekty jednotlivých členů, to vše a ještě mnohem víc se dozvíte z připravovaného, obsáhlého rozhovoru s mluvčím a zřejmě hlavním iniciátorem návratu Headroom DJs, Patrikem Skoogem. 

Fb event.: goo.gl/dTtQbl

 
7. února 2017 | admin